9 superpotravin, které vás rychle zbaví únavy

Pro ženy

Bulvár / Pro ženy 166 Zobrazení komentářů

9 superpotravin, které vás rychle zbaví únavy

Stravování je jedním ze základních pilířů lidského zdraví, ať už se vám to líbí, anebo ne. Jste-li alespoň průměrně vnímaví vůči svému tělu, pak jistě dobře víte, jak zkonzumovaná potrava ovlivní stav vašeho organismu. Jinak se cítíte po guláši s pěti, jinak třeba po rybě s bramborem.&

Záměrně neuvádím jako příklad zeleninový salát, protože ne každému syrová strava vyhovuje. Navíc teď na podzim často ani obvykle zarytí vyznavači "zeleného" stravování nemusí mít na chladnou zeleninu vždycky chuť.

Pravdou však zůstává, že to, jak jíte, ovlivňuje celou řadu fyzických i mentálních procesů v těle, v konečném důsledku tedy i váš výkon a náladu.

Blížící se zima, krátké dny a prodlužující se noci, mají velký vliv na psychické rozpoložení každého z nás. Naložíte-li tělu navrch nějakou tu "rychloobčerstvovací" kalorickou bombu, můžete mít náhle pocit, že jediné, co dokážete opravdu s chutí a zodpovědně udělat, je pád čelmo na pohovku.

Jak z takového stavu ven?&

Celkem snadno. Postačí trochu myslet na to, co jíte, a případně posílit vlastní aktivní energii nějakou tou superpotravinou.&

V naší grafice najdete pár více či méně známých tipů.

Komentáře