Mladík v Albánii zavraždil osm příbuzných a šest dalších lidí zranil

Zahraniční

Zprávy / Zahraniční 38 Zobrazení komentářů

Mladík v Albánii zavraždil osm příbuzných a šest dalších lidí zranil

Vlora (Albánie) - Osm příbuzných ze dvou rodin, včetně dětí a žen, povraždil v pátek 24letý mladík na předměstí druhého největšího albánského přístavního města Vlora (Vlorë).& Motivem hrůzného jednání mladíka bylo banální obvinění, že něco ukradl, informovala na svém webu s odvoláním na policii televizní stanice TV Klan.

Podezřelý Ridvan Zykaj byl zadržen v časných ranních hodinách na okraji vesnice Resulaj, která leží na předměstí města Vlora (Vlorë). Právě v této obci masakr spáchal a poté utekl. Policie následně zahájila rozsáhlé pátrání, přičemž místní obyvatelstvo varovala, že hledaný muž je ozbrojený a nebezpečný.

Oběťmi, které zastřelil automatickou puškou Kalašnikov, se podle TV Klan stali jeho dva bratranci s manželkami a dvě děti, ve věku 17 a devět let, jednoho z těchto zavražděných párů. Nakonec Zykaj na ulici zastřelil bratra svého dědečka a jeho manželku.

Muž při zadržení odhodil zbraň a nekladl žádný odpor, sdělila policie. Ke zločinu se podle ní hned přiznal, ale jinak spolupracovat nechtěl.

Ridvan Zykaj podle sousedů nebyl problematickým člověkem. Nicméně před lety při lesním požáru utrpěl popáleniny na 75 až 80 procentech těla a od té doby byl uzavřený.

Komentáře