Video: Cristiano Ronaldo je oficiálně hráčem Juventusu. V Itálii podepsal čtyřletou smlouvu

Sport

Zprávy / Sport 31 Zobrazení komentářů

Video: Cristiano Ronaldo je oficiálně hráčem Juventusu. V Itálii podepsal čtyřletou smlouvu

Turín -& Juventus Turín uzavřel přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid a dnes hvězdného portugalského fotbalistu představil fanouškům jako novou posilu. Pětinásobný nejlepší fotbalista světa absolvoval lékařskou prohlídkou a stvrdil čtyřletou smlouvu s italským mistrem.

Real před šesti dny oznámil, že dal Ronaldovi na jeho žádost svolení k přestupu. Juventus za něj zaplatí 100 milionů eur (asi 2,6 miliardy korun) a dalších 12 milionů eur představuje výchovné pro hráčovy předchozí kluby Sporting Lisabon a Manchester United. V Turíně by si měl portugalský reprezentační kapitán údajně přijít na 30 milionů eur ročně.

Ronaldo hrál za Real od roce 2009 a ve 438 soutěžních zápasech nastřílel 451 gólů. Stal se tak nejlepším střelcem historie madridského celku. "Bílému baletu" pomohl ke čtyřem triumfům v Lize mistrů, z toho tři získal Real v posledních třech sezonách, a k dvěma prvenstvím v lize a domácím poháru.

Přestupní částka 100 milionů eur představuje sedmý nejdražší transfer v historii. Ronaldo přišel do Realu před devíti lety za 94 milionů eur a byl tehdy nejdražším fotbalistou světa. Nyní je rekordmanem Brazilec Neymar, který vloni přestoupil za 222 milionů eur z Barcelony do Paris St. Germain.&

Na oficiální přenos z tiskové konference se můžete podívat na videu, které nabídl fanouškům Juventus v rámci přenosu na serveru YouTube.&

Komentáře